Hypotéka pro IT

Některé profese to mají při žádosti o hypotéku o něco jednoduší, a to konkrétně pracovníci v IT, jedná se totiž o tkz. preferované zaměstnání. Tito pracovníci v IT (oblast zahrnující programátory, vývojáře, Java developery, IT analytiky aj.) nemusí totiž při dokládání příjmu předložit bance daňové přiznání nebo potvrzení o výši pracovního příjmu. 

 Prostě to mají jednodušší a pro doložení své bonity stačí doložit pouze výpisy ze svého bankovního účtu za poslední 3 měsíce, kde jim přicházejí úhrady klientů nebo výplata.

Jak banka posuzuje jejich příjem

Při stanovení příjmů banka vychází z obratů na běžném účtu žadatele a vypočte ho jako 70% průměru za poslední 3 měsíce (v případě OSVČ) a u příjmů ze zaměstnání korekci banka vůbec neuplatňuje a příjem banka vypočte jako průměr za poslední 3 měsíce.

Hlavní benefit pro klienta

  • je to rychlé a není nutné čekat na doložení DP nebo potvrzení o příjmu
  • často je takto stanovený příjem vyšší, než z DP nebo z potvrzení o příjmu

Samozřejmě takto stanovit příjem pro vybrané profese neumí každá banka, jedná se o uplatňované metodické procesy a vždy je potřeba zohlednit účel úvěru, preference a potřeby klienta a stanovit, jestli je to pro klienta přínos či nikoliv.

Pokud hledáte profíka v oblasti hypotečních úvěrů, neváhejte se na mne obrátit.

Přejít nahoru