obrazek13Státní fond rozvoje bydlení (dále jen „SFRB“) začne od 15. srpna přijímat žádosti o úvěr z nového Programu pro mladé. Aktuálně není ještě k dispozici vládou schválená verze Nařízení vlády, která obsahuje závazná pravidla pro poskytnutí úvěru mladým a také SFRB ještě pracuje na nových metodických pokynech a formulářích. Se znalostí dnes dostupných informací nabízíme shrnutí podmínek nového úvěrového programu včetně porovnání s klasickou bankovní hypotékou.

Číst dál...

obrazek4Rezervační smlouva je při koupi nemovitosti dnes velmi častá. Co obsahuje a co z ní plyne? Pokud máte vyhlídnutý nějaký dům či byt, nejspíše se ještě před samotnou koupí setkáte s tzv. rezervační smlouvou. Setkat se můžete i s názvy jako dohoda o rezervaci, blokovací dohoda, smlouva o složení blokovacího depozita a podobně.  

Číst dál...

pojisteni urazu 1Každý druhý Čech nemá životní pojistku, což je stále výrazně vyšší podíl než v západních zemích. Na štěstí spoléhají především ti, kteří jsou případnými nehodami, nemocemi a úrazy ohroženi nejvíce. Nepojištění jsou obzvlášť lidé s nízkými příjmy, značný počet Čechů hlavní smysl životního pojištění ani nezná. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost Broker Trust.

Číst dál...

iphoneJe to poměrně zvláštní, že téměř ve všem si necháme poradit od specialisty, ale zrovna ve financích tomu tak často není. Pokud řešíte např. hypoteční úvěr, máte v podstatě 2 základní možnosti, obrátit na hypotečního specialistu, který pracuje s produkty více bank nebo se obrátit pouze na tu "svoji" banku, respektive svého bankovního poradce, což je časté konečné řešení celé řady klientů. Neumím si vysvětlit, proč opravdu spousta klientů toto řešení považuje jako nejlepší. Jejich častá odpověď, v mé bance mne přece znají a musí mi tedy logicky nabídnout lepší hypotéku, než u konkurence. 

Číst dál...